اسوه های هدایت

 

 

آرشیو بخش علمای جهرم

حجه الاسلام و المسلمین آقای سید محمد علی حق شناس

زندگینامه ای کوتاه از حضرت حجه الاسلام و المسلمین آقای سید محمد علی حق شناس رحمه الله علیه معروف به آقای کوچک

 حضرت حجه الاسلام و المسلمین  مرحوم آقای سید محمد علی حقشناس فرزند حضرت حجه الاسلام و المسلمین آقای سید  اسدالله حقشناس معروف به آقای کوچک برادر بزرگوار حضرت آیت الله آقای حاج سید ابراهیم حقشناس که در 17 سنبله باربر شهریور 1277 متولد شدند.

مرحوم مغفور از صلحای روحانیون که بسیار وارسته و زاهد و متواضع و فروتن  بودند و نسبت به دنیا و مظاهر آن بی اعتنا و بی توجه.

هنگام ورود به مجالس در پی نشستن در مکانهای شریف مجلس نبودند و هر کجا که خالی بود می نشست سرانجام این روحانی وارسته در تاریخ 14 فروردین 1358 هجری شمسی چشم از جهان فروبست و در قبرستان معروف فردوس در جهرم  دفن گردید. رضوان الله علیه.

 
حضرت آیت الله حاج سیدابراهیم حق شناس (رضوان الله علیه)

حضرت آیت الله حاج سیدابراهیم حق شناس (رضوان الله علیه)

مرحوم آیه اله آقای حاج سیدابراهیم حق شناس (رضوان الله علیه)، در شهرستان جهرم در خانواده ای علمی و روحانی پا به دایره ی وجود نهاده و تولد یافت.

ولادت ایشان در سنه ی 1322 هجری قمری واقع شده است و پدر بزرگوارش او را به نام جد پرافتخارش - ابراهیم- نام گذاشت. او از تبار نبوت و متصل به بیت امامت و از نسل پاک حضرت باب الحوائج موسی بن جعفر، علیه السلام، می باشد.

وی ایام کودکی را در تحت تربیت پدر بزرگوار و حضانت مادر گرامی خود بسر برده و از وجود آنان بهره مند بوده اند اسفا که بیش از شش یا هفت بهار از زندگی این کودک نگذشته بود که سایه ی پرمهر والد ماجد و گرانقدر خود را از دست داد و مزه ی تلخ یتیمی را چشید و برای همیشه از دیدار روی پدر مهربان و عالیقدرش محروم گردید. و چیزی که از پدر برای او ماند همان خاطرات ایام کودکی، و دورنمایی از سیمای نورانی پدر بزرگوار بود که طبق نقل، مرحوم آیه اله حق شناس ده ها سال بعد و در دوران مشرف به پیری می فرموده است قیافه و سیمای پدرم را کمی به یاد دارم و در نظرم می باشد.

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 بعدی > انتها >>

صفحه 5 از 5
 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز307
mod_vvisit_counterاین ماه6356
mod_vvisit_counterکل بازدیدها655448