اسوه های هدایت

 

 

فضائل حسینی
فضايل امام حسين (ع)

فضايل امام حسين(ع)

 

 


1 - آمدن نام حسين از آسمان
شيخ طوسى و راويان ديگر باسندهاى معتبر از امام رضا - عليه السلام - روايت كرده اند كه : هنگامى كه امام حسين - عليه السلام - به دنيا آمد، پيامبر - صلى الله عليه و آله - به )اسماء بنت عميس (  فرمودند: اى اسماء! فرزندم را بياور! اسماء مى گويد: امام حسين - عليه السلام - را در پارچه سفيدى پيچيده و نزد پيامبر بردم ، پيامبر او را گرفته و در دامان خود نهاد، در گوش راست او اذان و در گوش چپ او اقامه را گفت ، در اين هنگام جبرائيل - عليه السلام - نازل شد و خطاب به پيامبر - صلى الله عليه و آله - گفت : خداى تعالى بر تو سلام رسانده و مى فرمايد: از آن جا كه على نسبت به تو به منزله هارون است براى موسى ، پس نام اين فرزند را )شبير( بگذار، كه اين نام پسر كوچك هارون بود؛ اما چون زبان تو عربى است او را حسين نام بنه .

ادامه مطلب...
 
خصوصيات ممتاز امام حسين عليه السلام بر انبياى الهى

خصوصيات ممتاز امام حسين عليه السلام بر انبياى الهى

29 - توسل پيامبران به امام حسين (ع(
هر كدام از پيام آوران خدا، كه به رنج و مشكل بزرگى مى رسيد با نام و ياد حسين و خداى حسين عليه السلام بر طرف مى شد كه اين مورد به چند روايت بسنده مى شود:

ادامه مطلب...
 
فضايل امام حسين (ع) از زبان دشمنان

فضايل امام حسين (ع) از زبان دشمنان


42 - من محبت پيامبر را به تو ديدم !
شفيق بن مسلمه گويد: حسين بن على عليه السلام به ميدان آمد و نداى هل من مبارز سر داد، مردى از خاندان ذى لعوه به نام زبرقان بن اسلم - كه بسيار شجاع بود - به سوى او رفت و (چون او را شناخت ) گفت : شگفتا! تو كيستى ؟ فرمود: )منم حسين بن على عليه السلام (
زبرقان گفت : فرزندم ! برگرد، به خدا سوگند روزى رسول خدا صلى الله عليه و آله را ديدم كه بر شتر سرخ مويى سوار بود و از جانب قبا مى آمد و تو در آن جلو او بودى و من چنان نيستم كه با خون تو رسول خدا صلى الله عليه و آله را ديدار كنم .
زبرقان در حالى كه بخشى از شعر خود را مى گفت (از نبرد او) برگشت

ادامه مطلب...
 
سيماى امام حسين بن على (ع) در قرآن

 سيماى امام حسين بن على (ع) در قرآن


65 - آيه اى در مودت حسين (ع)
از ابن عباس رواست كرده اند: وقتى كه آيه ((قل لا اسئلكم ...)) نازل شد ياران پيغمبر گفتند: يا رسول الله ! كيستند اين خويشاوندان تو كه مودت و دوستى آنها بر ما واجب گشته ؟ فرمودند: على عليه السلام و فاطمه عليه السلام و دو پسر آنها حسن و حسين عليه السلام.

ادامه مطلب...
 
شخصيت حماسى حضرت سيدالشهداء (ع)

شخصيت حماسى حضرت سيدالشهداء (ع)


80 - انواع شخصيت ها
شخصيت ها هم اقسامى دارند، بعضى از شخصيت ها، شخصيت حماسى هستند و روحشان حماسه است . بعضى روحشان غنايى است ، بعضى روحشان اساسا رثايى است ، آه و ناله است ، بعضى شكل روحشان شكل پند و اندرز و موعظه است .

ادامه مطلب...
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 6
 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز82
mod_vvisit_counterاین ماه5337
mod_vvisit_counterکل بازدیدها492907