اسوه های هدایت

 

 

دلایل برتری دین اسلامبر سایر ادیان

دلایل برتری دین اسلامبر سایر ادیان عبارت‌اند از:

1 - جامعیت:

یکی از دلائل کامل بودن دین اسلام، جامعیّت آن است. جامعیت بدان معنا است که در اسلام قوانین و مقرّرات مورد نیاز انسان‏ها پیشبینی شده است. در آیات(1) و روایات(2) متعدّدی به این جامعیّت اشاره شده است. برخی از اندیشوران مسلمان باور دارند که در کتاب و سنّت، احکام مورد نیاز انسان‏ها بیان شده است.(3) امام راحل فرمود: "... قرآن مجید و سنّت شامل همه دستورات و احکامی است که بشر برای سعادت و کمال خود احتیاج دارد".(4) شهید مطهری می نویسد: "همه جانبگی از جمله امتیازات اسلام نسبت به ادیان دیگر است...".(5)

ادامه مطلب...
 
برتری اسلام بر سایر ادیان

برتری اسلام بر سایر ادیان چیست؟

یك مسلمان با توجه به آموزه هاى دینی، حكم مى كند اسلام بر دیگرادیان برترى دارد، با این توضیح كه در نزدیک مسلمان،‌ایمان به تمامى پیامبران الهى پیشین جزء ضرورى دین است. « آمن الرسول بماانزل الیه من ربه والمؤمنون كل آمن بالله و ملائكته و كتبه و رسله... »1 ؛زیرا دین آن پیامبران نیز اسلام بوده است.

ادامه مطلب...
 
بشر چه نيازى به كتاب آسمانى دارد؟

بشر چه نيازى به كتاب آسمانى دارد؟

تمام كارخانجات دنيا براى توليدات خود دفترچه راهنما تهيّه و در كنار محصولات به مشتريان ارائه مى ‏دهند. اين دفترچه‏ها مشتريان را راهنمايى مى‏ كند كه چگونه از آن كالا بهره‏مند شوند.
نويسنده اين دفترچه‏ها كيست؟ آيا جز طراح و سازنده، فرد ديگرى صلاحيّت نوشتن آن را دارد؟ هرگز!
ما نيز سازنده و آفريدگار داريم كه براى راهنمايى ما، دفترچه‏اى به نام قرآن نازل كرده است و ديگرى حق قانون گزارى بر خلاف آن را ندارد، زيرا فقط سازنده مى‏داند كه چه ساخته و تنها اوست كه به تمام زوايا و ابعاد محصول خود آگاه است و راه بهره‏گيرى صحيح و آفات و موانع رشد آن را مى‏داند: «ألا يَعلم مَن خَلق و هو اللّطيفُ الخَبير»( سوره ملك، آيه 14)
كسانى كه به جاى قانون خداوند به سراغ قوانين بشرى مى‏روند مانند كسانى هستند كه دفترچه راهنماى سازنده را كنار گذاشته و از ديگران نحوه استفاده از آن را مطالبه مى ‏كنند.

كتاب تمثيلات (تأليف حجة الاسلام والمسلمين قرائتي)

 


 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز91
mod_vvisit_counterاین ماه1064
mod_vvisit_counterکل بازدیدها640765