اسوه های هدایت

 

 

ماه ميهماني خدا

سلام بر ماه شكوه روح و خاكساری تن، ماه دست های نوازش آسمان، ماه گام های به عاشقی رهسپار، ماه چشم های اشک بر پيشگاه خشيت الهي، ماه روشن ديدار در شب بی كرانه انسان، ماه يقين، ماه كتاب مبين. سلام بر ماه شورِ شوكتِ ايمان و روحِ رحمتِ رحمان. سلام بر ماه خجسته جان، سلام بر ماه رمضان. ماه رمضان، ماه ميعاد است و گاه ياد. ميعاد با رستخيز دوباره جان و گاه حضور در هميشه ای از نور؛ ماه شكيب تن و شادی جان. 

ماه رمضان، بشارت رستگاری است بر پاكان و اشاراتی است به پاكی رستگاران. امير رستگاران و پاكان و برگزين رسولان، محمّد مصطفی(ص) در پيشباز رمضان فرموده است: «ماه خدا با فرخندگی و مهر و آمرزش به شما روی كرده است؛ ماهی كه در آن به بزم ربّانی بار عام يافته ايد و به جرگه رادمردان درآمده ايد؛ پس پروردگارتان را با نيت های راست و جان های پاک بخوانيد. شوربخت است آن كه در اين ماه مهين به مقام آمرزش نرسد. با گرسنگی و عطش اين ماه، گرسنگی و عطش قيامت را در ياد آريد؛ زبان از ياوه بداريد و ديده از ناروا بپوشيد. در نماز اين ماه، دست خواهش بر آستان نيايش خدا بريد كه به مهر بر بندگانش می‌نگرد، اگر بخوانندش، اجابت كند؛ و اگر ندايش در دهند، روی آورد، و اگر نياز آورند، عطا كند. پيشانی، بسيار بر خاک بساييد تا از گرانباری بدكاری خود بكاهيد و بدانيد كه خداوند به شكوه واری خود سوگند خورده كه نماز خوانان و سجده گذاران را سختی ندهد. در اين ماه، درِ بهشتِ خوشدليِ خدا گشاده است، زينهار كه پروردگارتان آن را بر شما فرو بندد، و دروازه دوزخِ خشمش بسته است، زينهار كه آن را بر شما بگشايد...». 

الهی! به پيشواز اين خجستگی، ديدار تو را چون اشک بر سر مژگان ايستاده ايم و دل به مهر مهربان ماه رمضان داده ايم. خدايا! در اين روزها، روزه مرا روزه روزه گيران راستين كن و نماز مرا، نمازِ نماز خوانان راستين، و از خواب بی خبران به هوشياری ام ببر. و درگذر از من ای بخشنده ترين بخشايشگران.

 
<< شروع < قبلی 21 22 23 24 25 26 27 28 بعدی > انتها >>

صفحه 28 از 28
 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز104
mod_vvisit_counterاین ماه1077
mod_vvisit_counterکل بازدیدها640778