اسوه های هدایت

 

 

حجه الاسلام و المسلمین آقای حاج سید محمد احمدی

شرحی کوتاه از زندگی حضرت حجه الاسلام و المسلمین روحانی بزرگوار مرحوم آقای حاج سید محمد احمدی اعلی الله مقامه

حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای حاج سید محمد احمدی طاب ثراه یکی از روحانیون بزرگوار جهرم است که اینجانب  درک محضرشان کردم به حق انسانی خودساخته و وارسته بسیار باوقار و بردبار و متواضع بودند فقید سعید عمر گرانقدر خود را در راه خدمت به فرهنگ و اخلاق مردم سپری نمود و خود عملاً مردی با فرهنگ و خلیق بود.

شادروان مرحوم آقای احمدی یکی از ائمه محترم جماعت جهرم بودند که در مسجد نو واقع در محله گازرون اقامه جماعت می فرمودند و در منابر با سخنان ارزنده خویش مردم را موعظه می نمودند و گذشته از این مشغولیتهای دینی در مدارس و دبیرستانها هم دروس دینی و عربی را آموزش می دادند.

سرانجام این عالم عامل در تاریخ 23 شعبان المعظم 1397 هجری قمری مطابق با 18 مرداد 1356 شمسی به ابدیت پیوست و در امامزاده شاه شاهان جهرم دفن گردید.

بر لوح قبرش این جملات نوشته شده:

آرامگاه مرد تقوی و فضیلت روحانی عالیقدر سید محمد احمدی فرزند مرحوم آیت الله حاج سیدآقا بزرگ که بادانش و اخلاق و اعمال انسانی خویش چون مشعلی فروزان یک عمر طالبان راه حق را رهبری نمود و سرانجام در تاریخ 23 شعبان المعظم 1397 هجری قمری مطابق با 18 مرداد 1356 شمسی به اجداد طاهرینش پیوست.

رحمت الله تعالی علیه

فرزندان حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای سید محمد احمدی اعلی الله مقامه

مرحوم آقای حاج احمدی رضوان الله علیه دارای هفت فرزند پسر و پنج فرزند دختر می باشند که همه آنها در قید حیاتند و وارث خصلتها و ویژگیهای پاک پدر بزرگوارشان می باشند. آنان به ترتیب عبارتند:

  1. جناب آقای سید محمود احمدی الشهیر به سید علاءالدین احمدی
  2. جناب آقای سیدابوتراب احمدی
  3. جناب آقای سید عبدالله احمدی
  4. جناب آقای سید جمال الدین احمدی
  5. جناب آقای سیدمحمدباقر احمدی
  6. جناب آقای سیداحمد احمدی
  7. جناب آقای سیدابوالقاسم احمدی

و پنج دختر از ایشان به جا مانده اند.

 
 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز318
mod_vvisit_counterاین ماه5675
mod_vvisit_counterکل بازدیدها654767