اسوه های هدایت

 

 

حجه الاسلام و المسلمین آقای سید میر محمد رضا اصفهانی

شرح حال مختصری از مرحوم مغفور حضرت حجه الاسلام و المسلمین آقای سید میر محمد رضا اصفهانی اعلی الله مقامه

فقید سعید روحانی رشید حضرت حجه الاسلام و المسلمین آقای اصفهانی از روحانیون عالیقدر ساکن جهرم. فقید سعید در اصفهان متولد شدند و قسمتی از عمر خود را در اصفهان گذرانیدند و در دوران سلطنت رضا خان به جهرم تبعید شدند و در جهرم اقامت گزیدند.

مرحوم آقای اصفهانی چون عالمی دانا و خطیبی توانا بودند مورد توجه قاطبه اهالی قرار می گیرند و سخنان گرم و پر شور ایشان طرفداران زیادی پیدا می کند سرانجام با صبیه بزرگ حضرت آیت الله آقای سیدعلی اکبر آیت اللهی (آقای آقا علی) اعلی الله مقامه معصومه بیگم که متأسفانه در حین نوشتن این سطور در جهرم زندگی را بدرود گفتند رحمت الله علیها ازدواج می کند.

مرحوم آقای اصفهانی بسیار با تقوی و منیع الطبع و شجاع بودند معظم له از ائمه محترم جماعات جهرم که در مسجد جمعه اقامه جماعت می فرمودند و نماز جماعتشان از لحاظ کیفیت و کمیت بسیار عالی بود. مرحوم آقای اصفهانی در ماههای محرم و صفر و ماه مبارک رمضان منبر تشریف می بردند و دعوت اشخاص را برای حضور در مجالس می پذیرفتند و از خصوصیاتی که داشتند از وجوهات استفاده نمی کردند بلکه خود ایشان خمس و سهم امام می دادند.

مرحوم آقای اصفهانی به دنبال کسالت و ناراحتیهای ممتد سرانجام در 21 ماه صفر سال 1404 هجری در سن 87 سالگی در شیراز درگذشت و در قطعه چهل مؤمنین قبرستان دارالرحمه شیراز که در سمت راست درب ورودی دارالرحمه قرار دارد دفن گردید. رحمت الله علیه.

 
 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز90
mod_vvisit_counterاین ماه3064
mod_vvisit_counterکل بازدیدها666336