اسوه های هدایت

 

 

مشاوره و ازدواج

از یکی 8 سال بزرگتر و از یکی 2 سال کوچکترم

حلقه ازدواج

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده با 27 سال سن، به یکی از همکارانم که ایشان دو سال از بنده بزرگ­تر می­باشند علاقه ­مند شده ­ام. رییس اداره و تعدادی از همکارانم در محل کار چندین مرتبه پیشنهاد ازدواج ایشان با من را به او داده­ اند اما بزرگ­تر بودن ایشان باعث نوعی هراس در من شده شده است که احساس می­کنم که این بزرگ­تر بودن صدمات جدی به زندگی مشترک احتمالی من با ایشان وارد می­کند.

از طرف دیگر برادرم خواهرزنی دارد گه ایشان هشت سال از من کوچک­تر هستند. بنده چند مرتبه ایشان را مد نظر قرار داده­ ام اما می­ترسم که بعد از ازدواج ما با یکدیگر، برادرم با همسرش دچار مشکل شود و مشکلات احتمالی زندگی آنها به زندگی ما و همچنین مشکلات ما به زندگی آنها سرایت کند. لطفا راهنمایی کنید.

*پاسخ*

سلام
توجه داشته باشید که بیشتر بودن سن دختر، به­ خودی خود مشکل ­ساز نیست، البته با این شرط که اولا موجب اختلاف زیاد در درک و فهمِ امور مربوط به زندگی نشود. ثانیا دختر، پسر را بچه نبیند. ثالثا بین آنها اختلاف زیادی در علایق و سلایق وجود نداشته باشند. رابعا خانواده پسر و دختر طرف مقابل را همان­طور که هستند بپذیرند. اما اگر کوچک­تر بودن دختر جزء ملاک­های اصلی شما است، یعنی به هیچ وحه نمی­توانید از این مساله چشم­پوشی کنید پس بهتر است که سراغ موردهای بزرگ­تر از خود نرفته و ذهن خود را درگیر این موارد ننمایید.
در مورد خواهر زن برادرتان، اگر از ابتدا منطقی وارد شوید و برادر و زن­برادر شما نیز با این مساله منطقی برخورد کنند، و به اصطلاح در همان ابتدا سنگ­هایتان را وا بکنید، در آن صورت مشکلات هر کدام از خانواده­ها تنها در داخل خانه ­ی خود باقی خواهد ماند، در غیر این صورت احتمال دارد که اختلافات کوچک، تبدیل به اختلافات بزرگ خانوادگی شود.
پس در انتخابتان به چند مورد توجه کنید:
1- زندگی فعلی برادرتان، به­ ویژه رابطه آنها با خانواده­های دیگری خوب بوده و تنشی در میان روابطشان وجود نداشته باشد.
2- هردو خانواده اهل رفتار درست و منطقی باشند.
3- در شروع کار و در مراسمات دقت کنند که منشا اختلاف نشوند.

انشاالله موفق باشید.

 

 
 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز206
mod_vvisit_counterاین ماه4226
mod_vvisit_counterکل بازدیدها464185