اسوه های هدایت

 

 

آیت الله سید محمد بحری رحمه الله علیه

آیت الله سید محمد بحری رحمه الله علیه

فرزند مرحوم حجه الاسلام آقا سید جعفر فرزند آقا سید رضا از اهالی شیراز که در سن 17 سالگی به نجف اشرف هجرت نمود و در جوار مرقدمنور مولای متقیان حضرت امام امیرالمومنین علیه السلام از محضر اساتیدی همچون آیات بزرگوار شیخ عباس قوچانی (وصی حضرت سید علی آقای قاضی ره) و شیخ آقا بزرگ تهرانی (صاحب الذریعه) و شیخ محمد علی مدرس معروف و سید اسد الله مدنی و شیخ جواد تبریزی و همچنین به مدت چندین سال از درسهای خارج آیات عظام سید محمود شاهرودی و سید محسن حکیم ره و سپس به مدت 15 سال از محضر مرجع عظیم جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی خویی ره استفاده نمود و سپس در جامعه النجف الاشرف به تدریس و تربیت شاگردان بسیار همت گماشت.

رژیم خونخوار صدام بعثی پس از 8 ماه زندانی نمودن فرزند ارشدشان مرحوم حجه الاسلام و المسلمین سید محمد علی بحری. او را در زیر شکنجه به شهادت رساند و پس از 4 ماه تمامی اموال مرحوم آیت الله بحری را توقیف و آن سید مظلوم را به همراه خانواده 1 ماه زندان و بالاخره به ایران رهسپاری کردند.

عالم عظیم القدر حضرت آیت الله حاج سید حسین آیت اللهی امام جمعه فقید جهرم آمدن ایشان از نجف اشرف به جهرم را هدیه ای از سوی وجود مبارک حضرت امام امیرالمومنین علیه الصلاه و السلام به مردم شریف جهرم اعلام نمودند.

آن مرحوم از سال 1365 ه ش به مدت 24 سال در جهرم ساکن و با تدریس علوم اسلامی مشغول شد و سرانجام پس از زیارت مرقد مطهر امام هشتم شیعیان خواهر بزرگوارشان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در روز پنجم ماه مبارک رمضان سال 1430 ه ق برابر با 4 / 6 / 1388 ه ش در شهر مقدس قم در سن 78 سالگی به جوار حق پیوست.

جنازه شریف آن بزرگوار پس از انتقال به جهرم در کنار مرقد مطهر فرزند امام هفتم و برادر امام رضا علیه السلام به خاک سپرده شد.

یاد او و فرزند مظلومشان و همه علمای اسلام گرامی باد.

 

 
 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز210
mod_vvisit_counterاین ماه584
mod_vvisit_counterکل بازدیدها640285