اسوه های هدایت

 

 

بازیهای محلی جهرم هفت کَل

بازیهای محلی جهرم

 

عنوان بازی : هفت کَل

تعداد بازیکن: 4 الی 10 نفر

مسائل  لازم : یک عدد توپ تنیس هفت تکه کَل (کَل به تکه های کوزه شکسته می گویند ، که در حین بازی به خاطر عدم یکنواختی دیرتر بر روی هم قرار می گیرد و بازی پرتحرکتر و با نشاط تر انجام می گیرد.)

محیط بازی: محوطه باز ، جایی مانند حیاط مدرسه

شرح بازی:  افراد به دو گروه مساوی تقسیم شده و هر کدام یکی از بازیکنان خود را به عنوان سردسته و رهبر برمی گزینند. یک گروه در فاصله ی معینی از محل هفت کَل، که روی هم چیده شده اند قرار می گیرند تا به نوبت با توپ تنیس کَل ها را مورد هدف قرار داده و بزنند.

گروه دوم نیز در پشت هفت کَل، منتظر نتیجه اند تا هرگاه توپ پرتاب شده توسط گروه اول به هفت کَل برخورد نکرد، فوراً جایشان را با آن گروه عوض کنند. ولی اگر برخورد کرد و آرایش آنها را برهم زد، توپ را بردارند و با پاسکاری و هدف گیری سعی کنند نفرات گروه اول را با توپ بزنند که اگر اصابت کند، از دور بازی اخراج می شود.

و همچنین نفرات گروه اول در هر فرصتی که به دست آورند به سراغ کَلها می روند تا آنها را روی هم بچینند و یک امتیاز بگیرند و مشخص است که برای انجام چنین کاری، یکی از دوستان بایستی خود را به خطر انداخته و یارش را در مقابل ضربات توپ پوشش دهد و چنانچه اگر باز هم مورد ضرب توپ قرار گرفت و از بازی اخراج شد، دیگری کار را به اتمام می رساند ولی اگر دیگر بازیکنی نمانده باشد، بازی تمام و در دور بعدی جای و نقش گروه ها عوض می شود.

در پایان، گروهی که زودتر و بیشتر ، 7 امتیاز را کسب نماید برنده است

 
 

قرآن آنلاين

آمار بازديدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز331
mod_vvisit_counterاین ماه5340
mod_vvisit_counterکل بازدیدها654432